BlogJak zwiększyć satysfakcję i zadowolenie pracowników

Jak zwiększyć satysfakcję i zadowolenie pracowników

Poprawa zadowolenia pracowników wcale nie musi być skomplikowanym i żmudnym procesem. Poniżej postaramy się przedstawić pewne kluczowe kwestie, które na pewno wzbudzą Państwa zainteresowanie ale przede wszystkim postaramy się uzmysłowić Wam jak ważne jest słuchanie i angażowanie pracowników.
Więcej
HappyOrNot czyli, jak skutecznie mierzyć, analizować i poprawiać zadowolenie klientów

HappyOrNot czyli, jak skutecznie mierzyć, analizować i poprawiać zadowolenie klientów

Czy monitorują Państwo poziom zadowolenia klientów? “Oczywiście!” odpowie większość organizacji handlowych i usługowych. Dopytując, jak często, słyszymy: raz do roku, kwartalnie, wyrywkowo, gdy mamy z tym problemem lub gdy mamy budżet… Jakimi metodami, dociekamy. Ankietujemy, czytamy maile, media społecznościowe, wysyłamy tajemniczych klientów… Ile głosów udaje się pozyskać, drążymy. Niewiele, za mało, 1%, pojedyncze… Czy wyniki tych badań są wykorzystywane do podejmowania decyzji? Tak, ale…
Więcej
Amerykańskie urzędy, pytają obywateli o ich zadowolenie.

Amerykańskie urzędy, pytają obywateli o ich zadowolenie.

W coraz większej ilości instytucji państwowych Happy Or Not® wykorzystywany jest do badania poziomu satysfakcji klientów. Na dzień dzisiejszy system ten używany jest w Miami, hrabstwach Adams, King i Riverside. Powodem jest potrzeba sprostania rosnącym oczekiwaniom obywateli w zakresie jakości obsługi przez urzędników. Wszystko to w celu zwiększenia poziomu życia mieszkańców, polepszenia wizerunku służb publicznych i uniknięcia finansowych następstw niskiego poziomu zadowolenia społeczeństwa.
Więcej
Trzy rzeczy, których możemy nauczyć się od byłych klientów.

Trzy rzeczy, których możemy nauczyć się od byłych klientów.

Trudno wyobrazić sobie firmę, która chciałaby mieć niezadowolonych klientów i konsekwentnie ich tracić. Podczas gdy większość organizacji zaczyna dostrzegać znaczenie customer experience i stara się rozwinąć procesy oraz usługi uzupełniające produkt, tylko część idzie o krok dalej. Firmy te wychodzą poza standardowe działania zmierzające do ciągłego zaspokajania oczekiwań klientów, skupiają się na obecnych, ale też i to jest bardzo ważne, byłych klientach, których utracili. Chcąc osiągnąć pozycję lidera starają się zidentyfikować słabe punkty i zapobiegać problemom przed ich eskalacją.
Więcej